Tip pro investory – financování 10/90

Jan Chundela

- 14.09.2023

Jak nakupovat nemovitosti v době krize a vydělat na tom? TIPY PRO INVESTORY

Možná si říkáte, jestli se vyplatí investovat do nemovitostí v době, kdy se svět potýká s krizí (která snad brzy skončí). Já vám řeknu, že ANO, protože jak známo, kde je problém, tam je i příležitost. A to platí i pro trh s nemovitostmi, kde developeři potřebují prodat své projekty a lákají zákazníky na různé výhody a bonusy. Můžete tak získat skvělou slevu na kupní cenu nebo voucher na vybavení bytu v hodnotě stovek tisíc korun. A co je nejlepší, můžete si vybrat z nabídky nových bytů nebo domů, které budou dokončeny za rok, dva nebo tři. Developeři totiž nabízejí formu financování 10 / 90, kterou jste jako investoři určitě čekali. Zaplatíte teď jen 10 % z ceny nemovitosti a zbytek až po kolaudaci. To je skvělá možnost, jak zhodnotit své peníze z několika důvodů:

– Pokud platíte celou kupní cenu z vlastních prostředků, můžete 90 % z ceny nemovitosti uložit například na spořící účet nebo termínovaný vklad, které jsou nyní u bank dobře úročené. Například u projektu Nová Papírna v Plzni, který můžete koupit i u mě 😉, zaplatíte za byt 2kk (56 m2 + 11 m2 terasa) 5,6 milionu korun a uložíte si 5 milionů korun za 5,75 % p.a. (spořící účet J&T Banky). Po zdanění si přijdete na cca 244 tisíc korun! To už je pěkná kuchyň. Za dva roky to už je téměř půl milionu!

– Pokud platíte z hypotéky, tak osobně radši počkám, protože podle analýzy bank budou sazby koncem roku 2024 už 4,5 % a pokud by to mělo platit i pro rok 2025, tak rozdíl na měsíční splátce (oproti dnešnímu průměru 5,7 %) je 3 715 korun a na pětileté fixaci to udělá dohromady cca 223 tisíc korun. Dobré ušetřit čtvrt milionu, tím že počkám, ne?

Pak je tu ještě ta spekulativní část, že si zarezervuji byt za výhodnou cenu a s dobrými podmínkami a mezitím se pokusím prodat jinou nemovitost, kterou jsem koupil levně v době krize. Do konce roku 2025 je dost času na to, aby se trh vzpamatoval a já vydělal na rozdílu cen. Tohle je ale spíš pro zkušené investory, kteří mají dostatek financí k pokrytí toho že se něco nepovede.

Pokud byste chtěli využít, třeba právě v Plzni kterou jsem zmiňoval, tak dejte vědět, máme tam ještě pár zajímavých kousků v II. etapě!

Investičně-nemovitostní guru Honza 😀

nemovitosti

kdo jsem?

Bc. Jan Chundela, MRE

tel.: 773 998 265
e-mail: jan@chundelareality.cz

Holečkova 777, Praha 5 – Smíchov

Potřebujete pomoct s prodejem nemovitosti?

potřebujete poradit? napište mi.

6 + 7 =

další články

Hypotéka není sranda

Hypotéka není sranda

Hypotéka není sranda Dneska se budu věnovat téma hypoték, protože jsme v posledních měsících měli pár zajímavých případů. Prvně bych chtěl upozornit, že během sjednání hypotéky se může se stát spoustu věcí a proto je důležité si vybrat odborníka,...

číst více
Pronájem není sranda?

Pronájem není sranda?

Pronájem bytu není sranda! V poslední době se často potýkám s problémy v pronájmech z obou stran. Na straně pronajímatelů vidím, že někteří z nich pronajímají své byty bez pomoci realitní kanceláře, aby ušetřili na provizích. Používají k tomu...

číst více
AI v realitách?

AI v realitách?

AI v realitách Dnes bych se s vámi rád podělil o své zkušenosti s umělou inteligencí (AI) a jejími možnostmi v oblasti realitního byznysu. Možná jste viděli na mém Facebooku obrázek, který jsem vytvořil pomocí AI nástroje DALL-I. Jednalo se o...

číst více