Převzetí hypotéky při prodeji nemovitosti

Jan Chundela

- 14.06.2023

Jak na převzetí hypotéky?

Kdo by nechtěl hypotéku s úrokem 2,19%🪄? Jasně kdo nemá rád hypotéky, tak ať normálně nečte dál😁.

Možná jste už slyšeli o tomto triku: pokud prodáváte nemovitost s hypotékou, kterou může kupující převzít za starých podmínek a úroků, máte velkou výhodu na trhu! Je to jednoduchý způsob, jak zvýšit zájem o vaši nemovitost a prodat prostě dobře😎.
Tak je škoda, že hodně prodávajících to neřeší.

Nechte mě vám to vysvětlit na příkladu. Prodáváte byt v Praze za 8 milionů korun a máte na něm hypotéku 5 milionů korun s úrokem 2,19% a fixací na další 3 roky. Pokud by si kupující musel vzít novou hypotéku za 6%, zaplatil by měsíčně o 11 tisíc korun více než vy (při splatnosti 30 let). To je na 3 roky rozdíl skoro 400 tisíc korun! To je dostatečný důvod, proč by si váš byt vybral před jiným.

Ale pozor, tuto výhodu musíte umět prodat! Nestačí jen zmínit, že hypotéku lze převzít, musíte to zdůraznit a vysvětlit výhody.

V dnešní době, kdy je prodej nemovitostí složitější než dřív, je potřeba využít každou příležitost, jak se odlišit od konkurence. A to vyžaduje profesionální přístup, který zahrnuje strategii prodeje, marketing, cenovou analýzu, komunikaci s klienty a další služby. Jako makléř vím, jak pomoci prodávat nemovitosti rychle a efektivně. A také vím, jak najít ty nejlepší nabídky pro kupující.

Pokud máte zájem o spolupráci nebo chcete sdílet své zkušenosti s prodejem nemovitostí, napište mi. Rád se s vámi podělím o své tipy a rady 🧐.

nemovitosti

kdo jsem?

Bc. Jan Chundela, MRE

tel.: 773 998 265
e-mail: jan@chundelareality.cz

Holečkova 777, Praha 5 – Smíchov

Potřebujete pomoct s prodejem nemovitosti?

potřebujete poradit? napište mi.

2 + 4 =

další články

Hypotéka není sranda

Hypotéka není sranda

Hypotéka není sranda Dneska se budu věnovat téma hypoték, protože jsme v posledních měsících měli pár zajímavých případů. Prvně bych chtěl upozornit, že během sjednání hypotéky se může se stát spoustu věcí a proto je důležité si vybrat odborníka,...

číst více
Pronájem není sranda?

Pronájem není sranda?

Pronájem bytu není sranda! V poslední době se často potýkám s problémy v pronájmech z obou stran. Na straně pronajímatelů vidím, že někteří z nich pronajímají své byty bez pomoci realitní kanceláře, aby ušetřili na provizích. Používají k tomu...

číst více
Tip pro investory – financování 10/90

Tip pro investory – financování 10/90

Jak nakupovat nemovitosti v době krize a vydělat na tom? TIPY PRO INVESTORY Možná si říkáte, jestli se vyplatí investovat do nemovitostí v době, kdy se svět potýká s krizí (která snad brzy skončí). Já vám řeknu, že ANO, protože jak známo, kde je...

číst více