Standardy developerů

Vyznáte se v názvech standardů u bytů?

Jan Chundela

- 02.12.2021

NÁZVY STANDARŮ U BYTŮ A DOMŮ

Vyznáte se v názvosloví developerů? I naši kolegové občas přesně neví 🙂

Prvním názvem, se kterým se nyní často můžete setkat je byt ve stavu „White walls“, tedy byt bez finální úpravy podlah, bez vnitřních dveří, obkladů i sanitárního zařízení a musíte tak počítat s další investicí než bude byt plně připraven k bydlení.

Druhým velmi používaným je byt ve stavu „Shell & Core“. Přesným překladem je plášť/fasáda & jádro. Nemovitost se tedy předává ihned po dokončení tzv. hrubé stavby (přesné standardy dokončení vždy víte od developera dopředu – je dobré zjistit v jakém stavu Vám developer stavbu předá). Tento stav vyhovuje především klientům, kteří si svůj domov chtějí sami či s architektem nebo designérem (nebo kombinací všeho 🙂 ) naplánovat dle vlastních představ a přání. U tohoto typu musíme počítat s další velkou investicí do dokončení.

Dalším známým slovem je „Fit out“, kdy je byt připraven k užívání. Jsou položeny podlahy, hotová sanita a někde je i připravená kuchyň (v některých případech jen s přípravou pro kuchyň).

Celkově slovo standardy vyznačuje jakým typem podlah, dveří, oken, sanity jsou byty které kupujete vybaveny. Někdy je možné výběr ovlivnit, někdy je již nadefinováno developerem. Což jsou projekty, kde je již vše předpřipraveno a netýká si jich „Shell & core“ ani „White walls“.

Krásným příkladem může být projekt Vanguard od PSN. Kde můžeme najít všechny typy příprav. Od hotového bytu (kdy PSN spolupracuje s významnými českými studii) po stav Shell & Core, kde může Vaše fantazie pracovat na maximum. Chcete se podívat jak to může vypadat? Rádi to s Vámi projdeme.

nemovitosti

kdo jsem?

Bc. Jan Chundela, MRE

tel.: 773 998 265
e-mail: jan@chundelareality.cz

Holečkova 777, Praha 5 – Smíchov

Potřebujete pomoct s prodejem nemovitosti?

potřebujete poradit? napište mi.

10 + 9 =

další články

Pronájem není sranda?

Pronájem není sranda?

Pronájem bytu není sranda! V poslední době se často potýkám s problémy v pronájmech z obou stran. Na straně pronajímatelů vidím, že někteří z nich pronajímají své byty bez pomoci realitní kanceláře, aby ušetřili na provizích. Používají k tomu...

číst více
Tip pro investory – financování 10/90

Tip pro investory – financování 10/90

Jak nakupovat nemovitosti v době krize a vydělat na tom? TIPY PRO INVESTORY Možná si říkáte, jestli se vyplatí investovat do nemovitostí v době, kdy se svět potýká s krizí (která snad brzy skončí). Já vám řeknu, že ANO, protože jak známo, kde je...

číst více
AI v realitách?

AI v realitách?

AI v realitách Dnes bych se s vámi rád podělil o své zkušenosti s umělou inteligencí (AI) a jejími možnostmi v oblasti realitního byznysu. Možná jste viděli na mém Facebooku obrázek, který jsem vytvořil pomocí AI nástroje DALL-I. Jednalo se o...

číst více