AI v realitách?

Jan Chundela

- 31.07.2023

AI v realitách

Dnes bych se s vámi rád podělil o své zkušenosti s umělou inteligencí (AI) a jejími možnostmi v oblasti realitního byznysu. Možná jste viděli na mém Facebooku obrázek, který jsem vytvořil pomocí AI nástroje DALL-I. Jednalo se o francouzského buldočka, který byl převeden do stylu realit. Musím říct, že jsem byl mile překvapen, jak dobře to AI zvládla a jak originální a zábavný byl výsledek.

Ale nechme teď bokem srandičky a pojďme se zaměřit na to, co AI dokáže pro nás realitní makléře. Jak se k AI stavíte vy? Je to pro vás spolehlivý pomocník, nebo máte obavy, že nám jednou přeroste přes hlavu?

Já osobně patřím k těm, kteří AI vítají a využívají ji ve své práci. Mám skvělé zkušenosti s textovým generátorem ChatGPT 4, který je součástí vyhledávače Bing od Microsoftu. Tento nástroj mi pomáhá s psaním textů, například s opravou gramatiky, sepsáním shrnutí nebo rychlou odpovědí na e-mail. Díky tomu šetřím čas a mohu se věnovat důležitějším aspektům mé práce.

Samozřejmě si uvědomuji, že AI není dokonalá a nikdy nenahradí lidskou kreativitu a komunikaci. Ale myslím si, že nám může velmi pomoci zefektivnit naše procesy a poskytnout lepší službu našim klientům. Proto se snažím být vždy v kontaktu s nejnovějšími technologiemi a inovacemi v našem oboru.

Jednou z nich je například virtuální realita (VR), která nabízí nové možnosti prezentace nemovitostí. Už dnes chystám do své kanceláře VR brýle, které mi umožňují ukázat klientům nemovitosti z mého portfolia v realistickém 3D prostředí. Věřím, že brzy budou mít VR brýle i klienti doma a budou si moci prohlédnout nemovitosti online, než se rozhodnou pro fyzickou návštěvu.

To považuji za velkou výhodu, protože tak budu moci oslovit více potenciálních zájemců, kteří už budou mít představu o nemovitosti, kterou chtějí vidět. Nebudu muset ztrácet čas s vysvětlováním detailů a půdorysů. A hlavně budu moci nabídnout klientům maximální komfort a flexibilitu při výběru jejich nového domova.

A co vy? Jak se díváte na AI a VR v realitním byznysu? Myslíte si, že jsou to užitečné nástroje, nebo spíše zbytečné hračky? Podělte se o své názory v komentářích pod tímto článkem.

Děkuji za pozornost a přeji vám krásný den,

Honza

nemovitosti

kdo jsem?

Bc. Jan Chundela, MRE

tel.: 773 998 265
e-mail: jan@chundelareality.cz

Holečkova 777, Praha 5 – Smíchov

Potřebujete pomoct s prodejem nemovitosti?

potřebujete poradit? napište mi.

12 + 15 =

další články

Hypotéka není sranda

Hypotéka není sranda

Hypotéka není sranda Dneska se budu věnovat téma hypoték, protože jsme v posledních měsících měli pár zajímavých případů. Prvně bych chtěl upozornit, že během sjednání hypotéky se může se stát spoustu věcí a proto je důležité si vybrat odborníka,...

číst více
Pronájem není sranda?

Pronájem není sranda?

Pronájem bytu není sranda! V poslední době se často potýkám s problémy v pronájmech z obou stran. Na straně pronajímatelů vidím, že někteří z nich pronajímají své byty bez pomoci realitní kanceláře, aby ušetřili na provizích. Používají k tomu...

číst více
Tip pro investory – financování 10/90

Tip pro investory – financování 10/90

Jak nakupovat nemovitosti v době krize a vydělat na tom? TIPY PRO INVESTORY Možná si říkáte, jestli se vyplatí investovat do nemovitostí v době, kdy se svět potýká s krizí (která snad brzy skončí). Já vám řeknu, že ANO, protože jak známo, kde je...

číst více